Кількість
|
Вартість
|
||
|
Вишивка бісером – це захоплююче, корисне та зовсім нескладне заняття. Воно підвладне навіть недосвідченій рукодільниці. Техніка виконання вишивки бісером досить проста. Головне, ознайомитися з азами, дотримуватися основних правил і добре підготуватися.
Мистецтво бісерної вишивки має довгу історію і зародилося у Стародавньому Єгипті. Воно набрало популярності з розвитком скляного ремесла. Поступово міцні скляні різноколірні бісеринки прийшли на зміну перлинам та дорогоцінним каменям.
Нині цей вид вишивки знову популярний. Бісерними візерунками можна прикрасити одяг та аксесуари, але особливо цінується рукоділлям вишивка картин та ікон. Ця цікава творчість підкорила серця багатьох майстринь. Варто один раз спробувати, щоб зрозуміти, наскільки це приємне та заспокійливе заняття.
Техніка вишивки монастирський шов
Це найпростіша техніка для вишивання бісером. Саме її рекомендується вибирати майстриням-початківцям. Цей вид шва схожий на нитковий напівхрест, лише голку нанизується бісер. Назва його походить від місця, де її винайшли. За старих часів таким швом черниці в монастирях вишивали ікони.
Також монастирський шов ще називають лінійною вишивкою. Схеми виглядають як рівні ряди нахилених в один бік різноколірних овалів. Кожен значок відповідає певному кольору бісеринки.
Для ознайомлення з монастирським швом краще придбати готовий набір. Важливо, щоб бісерини лягали з нахилом в один бік в усіх рядках.
Вишивка проводиться у кілька етапів. Краще починати її з нижнього правого чи лівого кута схеми, і рухатися з низу вверх
Наступний верхній ряд вишивається так само, тільки діагональні стібки спрямовані не знизу нагору, а зверху вниз і зліва направо. Рекомендується двічі прошивати першу та останню бісерини в ряду для більшої надійності.
Монастирським швом вишиваються ікони та картини з різними сюжетами. Готова вишивка виглядає акуратною і гладкою. Гладке полотно монастирської вишивки вражає ніжністю.