Кількість
|
Вартість
|
||
|
Види та відмінності ножиць
- Кравецькі ножиці. Моделі з гострими прямими лезами та незвичайною формою ручки. У таких ножиць розмір нижнього кільця значно більший, ніж верхнього. У нього можна помістити відразу чотири пальці, що спрощує розкрій важких тканин і матеріалів. Кравецькими ножицями зручно підрівнювати край, залишати надсічки.
- Рукодільні або вишивальні ножиці. Відрізняються мініатюрним розміром. Мають короткі тонкі леза і загострені кінчики лез. Використовуються для дрібних швейних робіт, обрізання ниток, надсічок. У машинній вишивці незамінний помічник. Використовуються для підрізання ниток під час старту вишивки та під час переходу від об'єкта до об'єкта, виконання аплікацій, вирізання технік хардангер і рішельє (дрібні отвори). Бувають із прямими та загнутими лезами, а також декоративні "Цапельки". Спеціальна вигнута форма дає змогу зручно працювати в п'яльцях, загнуті кінці оберігають від пошкодження тканину та вишивку.
- Ножиці Сніппер (рибки). Навіть для такої простої справи як обрізання нитки винайшли особливий інструмент. Ножиці оснащені пружинно-поворотним механізмом, що робить їх зручними та простими у використанні. Сніппер дуже маленький, запросто поміщається в долоню. Працювати з ним потрібно акуратно, оскільки кінці дуже гострі, великий ризик травматизму. Сніпером зручно розпорювати вироби, видаляти зметувальні строчки, стібки, обрізати нитку і волосінь
- Закрійні ножиці. Для розкрою великих полотен тканини існують закрійні ножиці особливої форми. У них ручка розташовується під іншим кутом. Якщо від гострих кінчиків провести невидиму пряму лінію, то вона пройде по нижньому кільцю. У процесі роботи ножиці можна впирати в робочу поверхню, завдяки чому рука буде менше втомлюватися.
- Ножиці Зигзаг. Їхні леза виконані у вигляді зубчиків, вони залишають декоративний зріз, запобігають осипанню і розпуску тканини. "Зигзагом" можна різати тонку шкіру і замшу, але найкраще вони показують себе під час роботи з важкими драповими або вовняними виробами. Після їх використання край тканини не потрібно обробляти оверлоком або обметувати.
- Канцелярські ножиці потрібні для різання паперу. Ними зручно вирізати викрійки, шаблони, візерунки з картону.
- Перед тим, як стати до роботи, очищайте леза від пилу. Це дасть змогу продовжити термін служби інструменту.
- Для роботи з металізованими нитками виділіть окремий інструмент.
- Заточування інструменту довіряйте тільки перевіреним професіоналам, які працюють зі спеціальним обладнанням. В іншому разі ви порушите кут заточування, і ножиці перестануть виконувати свої прямі обов'язки.
- Зберігати ножиці рекомендується в спеціальному футлярі або хоча б надягати захисний ковпачок на гострі кінчики.