Кількість
|
Вартість
|
||
|
П'яльця - інструмент для вишивальниць корисний і навіть необхідний. Вишиваєте ви по канві хрестом, чи по тканині гладдю, застосування п'ялець допоможе не стягнути ниткою матеріал основи. П'яльця забезпечують акуратне виконання роботи та значно її полегшують.
За формою п'яльця бувають різноманітні: круглі, овальні, квадратні. Їх роблять із різних матеріалів і різного розміру.
У плані конструкції п'яльця можна розділити на 2 групи:
-
ручні - вишивку в мобільних п'яльцях зручно тримати в руках на вазі. Добре видно робочу поверхню;
-
стаціонарні - зазвичай або стоять на підлозі, або кріпляться до робочого столу.
Перший варіант більше підходить для невеликої вишивки, як у домашніх умовах, так і в дорозі. А другий тип п'ялець зручний тим, що обидві руки у майстрині вільні, і будь-які стібки можна робити точніше і швидше. При цьому майстриня довше не втомлюється.
І окремий вид п'яльця-рамка - це п'яльця і рамка в одному. Спочатку ви на них натягуєте канву для вишивання, а потім використовуєте п'яльця як раму для оформлення вишивки та вішаєте її на стіну.
-
П'яльця, з якого б матеріалу вони не були зроблені, мають бути відмінно відполіровані, не мати жодних нерівностей (це може пошкодити тканину).
-
Якщо ви обираєте п'яльця з фіксуючим механізмом, під час купівлі перевірте його роботу. Гвинт повинен повертатися не надто туго, але й не провертатися (різьблення має бути збережене).
-
Віддайте перевагу нефарбованим п'яльцям - так ви гарантовано не забрудните робочу тканину.
-
Щоб дерев'яні п'яльця краще тримали канву, можна обмотати їх шовковою стрічкою. П'яльця з дерева не піддавайте впливу вологи, перепадів температур, не залишайте надовго під прямими сонячними променями.
Якщо ви робите перерву у вишивці, зніміть її з п'ялець - так менше ймовірності, що на тканині залишаться заломи.