Інтернет-магазин товарів для рукоділля
Графік роботи:

Будні: 11:00–17:00

Сб-Нд: вихідні

Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Клей

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою
Відображення:
Щоб готовий виріб мав акуратний вигляд і прослужив якомога довше, слід уважно читати інструкцію з роботи з клеєм, розміщену на упаковці. Кожен вид має свої особливості, наприклад: терміни застигання або температуру, до якої його можна нагрівати. Але загалом існують загальні рекомендації, яких варто дотримуватися під час клейових робіт.
По-перше, це обов'язкова підготовка поверхонь, що склеюються. Матеріали мають бути не просто чистими та висушеними від вологи - їх потрібно також ретельно знежирити. Зробити це можна як спеціальними засобами, так і звичайним спиртовим розчином. Окремо варто згадати про деревину. Будь-які дерев'яні поверхні перед роботою потрібно ретельно відшліфувати.
Якщо під час нанесення силіконових або полімерних речовин на поверхні в'язкої маси виступили бульбашки, їх найкраще проткнути гострою голкою, щоб прибрати непотрібне повітря.
І, нарешті, останнє - дочекатися повного висихання склеєних деталей. Залежно від марки та виду клею це може зайняти від кількох хвилин до цілої доби. Протягом цього часу виріб найкраще зберігати в сухому місці, а також далеко від сонячних променів.
Під час роботи з будь-яким клеєм також слід дотримуватися простих правил техніки безпеки:
  • наносити засіб пензликом або лопаткою;
  • не наносити більше, ніж потрібно для ефективного склеювання;
  • надлишки прибирати ганчірочкою або спеціальною серветкою;
  • при роботі з гарячим клеєм використовувати рукавички;
  • провітрити приміщення після роботи;
  • у разі потрапляння засобу на слизові промити великою кількістю води та звернутися до лікаря.
З усього різноманіття видів клею для рукоділля можна виділити кілька найбільш популярних:
  • ПВА - засіб у вигляді густої рідини білого або молочного кольору без особливого запаху. Для рукоділля найкраще підійде саме канцелярський ПВА-К.
  • Полімерний (гарячий) клей - речовина, здатна багаторазово змінювати свою форму і властивості при нагріванні. Для домашніх виробів найкраще підійде спеціальний клейовий пістолет зі спеціальними термопластичними стрижнями. Багато рукодільниць відгукуються про такого настільного помічника дуже позитивно, відзначаючи зручність і простоту використання.
  • Суперклей - знайомий усім "Момент" швидкого висихання, яким можна не тільки склеїти гарну статуетку або приклеїти стрази до сумочки, а й полагодити кружку, що розбилася.
  • Епоксидний клей (епоксидна смола). Ним працюють при з'єднанні важких матеріалів різної фактури, таких як скло або метал.
Крім правильного підбору потрібного виду, бажано оцінити та сам склад. Структура якісного клею не повинна бути надмірно густою, але й не розтікатися, немов вода. Усередині не повинно бути грудок або бульбашок повітря. Не варто намагатися розвести засохлі залишки клею водою або розчинником - краще придбати нову упаковку.
Вгору

Ми дбаємо про вашу конфіденційність

Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу та статистичних цілей, а також для безпечної та оптимальної роботи сайту. Ви можете змінити це в налаштуваннях вашого браузера. Натисніть кнопку «Погодитися», щоб дати згоду на використання файлів cookie. Детальніше можна ознайомитися на сторінці Угода користувача.