Кількість
|
Вартість
|
||
|
Вибір голки для рукоділля можна порівняти з тим, як художник обирає пензель для роботи.
Існує кілька видів голок для рукоділля. Вони відрізняються як номерами (= розміром), так і формою.
Основні види голок для ручної роботи:
-
Швейні голки - вважаються універсальними: середня довжина і товщина, розмір вушка - не надто великий, не надто маленький.
-
Штопальні голки - довгі, з гострим кінцем. Товщину голки та розмір вушка краще підбирати відповідно до товщини нитки для штопання.
-
Гобеленові голки - з великим вушком і заокругленим кінцем, який не проколює, а розсовує волокна тканини. Гобеленові голки продаються під різними номерами, чим більший номер, тим менша голка.
-
Вишивальні голки - для вишивки хрестом голки короткі (до 3 см), вістря ледь заокруглене, стрижень добре відшліфований для вільного входження голки в тканину, вушко овальне, щоб було легше вставляти багатошарові нитки муліне, добре оброблене. Для вишивки гладдю голки мають бути гострішими та довшими.
-
Синельні, або шенільні голки - призначені для вишивки стрічками. Схожі на гобеленові, але із загостреним кінчиком і великим вушком.
-
Голки для трикотажу - можуть бути різної довжини та товщини, з різним розміром вушка. Головна особливість - закруглений кінчик, так само як і голки для гобелена, голки для трикотажу не проколюють, а розсовують волокна тканини, тому на трикотажі не виникає зачіпок або розривів ниток.
-
Голки для шкіри та хутра - мають вістря з тригранним заточуванням, яким зручно протикати, ніби розрізаючи, товстий щільний матеріал.
-
Для намітки - як правило, використовуються досить довгі тонкі голки з гострим кінцем і невеликим вушком. Винятки - робота з трикотажем, гобеленовими або іншими тканинами, що вимагають спеціальних голок.
-
Голки для вовни - товсті, середньої довжини, із заокругленим кінцем і широким овальним вушком.
-
Голки для бісеру - тонкі, з круглим вушком, мають однакову товщину по всій довжині (це важливо при протягуванні голки через бісеринку з тонким отвором). Деякі голки для бісеру мають спеціальне гнучке вушко. Виробники випускають їх розміром від №10 до №16. Чим більше число номера, тим тонша сама голка. Для звичного нам бісеру №10 підходять голочки розмірами №7 і №8. Для номерів бісеру 9 розміру - №11, бісеру номер 12-13 - №№12-13, для зовсім дрібного бісеру номер 13-15 - №№15, 16.
-
Спеціальні голки для роботи з аплікацією - винятково гострі голки, по довжині яких можуть бути нанесені дуже тонкі насічки або зроблено спеціальне напилення. Насічки майже неможливо розгледіти, але вони полегшують ковзання голки.
-
Голки для квілтингу - призначені для ручного стьобання квілтів. Це короткі голки, призначені для прокладання маленьких і акуратних стібків. Квілінг - це американська техніка клаптикового шиття.
-
Так звані голки для людей зі слабким зором - вирізняються особливим устроєм вушка. Вушко голки має клиноподібне заглиблення, яке спрямоване в бік вістря. Нитка втягується через клин у вушко рухом зверху вниз. Також нитку в таку голку можна всунути та звичайним чином. Такі голки зручні не тільки для тих, хто не має гострого зору, а й для тих, хто не дуже любить возитися з вдяганням нитки у вушко.
-
"Циганські голки", вони ж мішечні - товсті (2-5 мм) і довгі (70-200 мм), для пошиття та ремонту виробів із грубих товстих тканин (парусина, брезент, мішковина).
-
Голки із золотим або кольоровим вушком - вважається, що напилення золотого кольору дає краще ковзання, тому в таке вушко простіше протягувати нитку. Різнобарвне ж покриття на вушку - скоріше маркер, що допомагає швидше знайти потрібну голку серед інших